18 Wrzesień 2018   -   Imieniny obchodz: Irena, Stanisław, Józef
Strona główna Aktualności STADION MŁODYCH
STADION MŁODYCH

Jedziemy na to wydarzenie

Bliższe informacje u ks. Rafała. Wyjazd z naszej parafii z Lubochni z ks. Rafałem 6 października o godz. 9.00.

STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary to 12-godzinne spotkanie rekolekcyjne (od 12:00
do 24:00), które odbędzie się 6 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie.
Hasło spotkania brzmi: Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania. Adresowane jest głównie
do młodzieży, ale zaproszony jest każdy, kto czuje się młody i chce przez udział w spotkaniu
oddać chwałę Panu Bogu. Swój udział zapowiadają także rodzice, którzy przyjadą wraz ze
swoimi dziećmi. Spodziewamy się więc osób w bardzo różnym wieku.

STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, który odbędzie się trzy dni po rozpoczęciu Synodu Biskupów pod hasłem: Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania, będzie też rodzajem odpowiedzi na zachętę biskupów do tego, by bieżący rok w Kościele poświęcić młodzieży i przeżyć go wspólnie z nią.W spotkaniu weźmie udział kilkunastu prelegentów – świadków wiary – osób znanych i nieznanych, którzy podzielą się z uczestnikami doświadczeniem swojej relacji z Bogiem. Rekolekcje to czas, który dedykujemy na budowanie wiary za pomocą świadectw i konferencji wygłoszonych przez zaproszonych gości. Są to ludzie, którzy potrafią trafić do serc! Słowo świadectwa skierują do obecnych m.in.: ks. abp Grzegorz Ryś, ks. Jakub Bartczak, Marcin Zieliński, Bartek Krakowiak, Darek Malejonek, Marcin Jakimowicz, Magdalena Plucner. W dwóch wyznaczonych miejscach na stadionie staną „Strefy inspiracji”. W tych miejscach artyści, muzycy, sportowcy, aktorzy oraz osoby tworzące kulturę będą podpisywać swoje książki, płyty oraz filmy. Pośród gości „Strefy inspiracji” będą m.in. Witek Wilk, Bartek Krakowiak, Adam Woronowicz, Michał Kondrat, Kuba Kornacki. Zespoły, które będą posługiwały muzycznie podczas rekolekcji STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary oraz zagrają dla nas koncerty to m.in.: Trzecia Godzina Dnia, Gospel Rain oraz Chór dla Jezusa, Exodus 15. Już teraz na różnych inicjatywach zapraszamy młodzież między innymi do modlitwy w intencji rówieśników i podejmowania różnych inicjatyw w ramach przygotowania do spotkania. W kilkudziesięciu miastach trwa akcja rozdawania opasek na rękę osobom, które zobowiązały się modlić za STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary.