20 Listopad 2018   -   Imieniny obchodz: Edyta, Edmund, Anatol
Strona główna Aktualności Nawiedzienie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Rodzinach
Nawiedzienie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Rodzinach

Nawiedzenie Rodzin

Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

Przyjmowanie Obrazu Matki Bożej w naszych domach jest trwałą pamiątką nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej które miało miejsce 7 – 8 października 2016 roku w naszej parafii. Główną intencją peregrynacji Obrazu jest odnowienie życia religijnego, modlitewnego i moralnego rodzin naszej parafii. Oraz oddanie swojej rodzinie Niepokalanemu Sercu Maryi oraz duchowe przygotowanie do obchodów 100 rocznicy konsekracji naszego kościoła, które będziemy przeżywać 15 sierpnia 2020 roku.

Nawiedzenie rozpoczęło się w drugi dzień świąt wielkanocnych od wsi Tarnowska Wola

Kolejność rodzin przyjmujących obraz wyznacza Sołtys. Obraz Matki Boskiej podejmuje zawsze ta rodzina od której rozpoczyna się nawiedzenie w danej wiosce.

Jak przyjąć Matkę Bożą w naszych domach?

 1. Obraz przebywa w rodzinie 24 godziny.
 2. Przejęcie Obrazu od jednej rodziny do drugiej odbywa się każdego dnia o godz. 18.00.
 3. Wraz z Obrazem przekazywana jest Kronika w której można odnotować swoje przeżycia związane z Nawiedzeniem.
 4. W czasie Nawiedzenia niech towarzyszy nam ufna modlitwa do Matki Bożej. Poniżej zamieszczamy proponowany układ modlitw podczas Nawiedzenia
 5. Na zakończenie Nawiedzenia, Obraz jest przynoszony uroczyście do Kościoła przez wszystkie rodziny, które obraz przyjęły w danej wiosce (sołectwie)  i w intencji całej wioski czy sołectwa na zakończenie nawiedzenia będzie sprawowana Msza św. ( termin mszy św. należy wcześniej ustalić z Ks. proboszczem)
 6. Przyjęcie Obrazu  jest  wyrazem naszej wiary i świadectwem umiłowania Matki Bożej

Proponowany i przebieg Nawiedzenia

Wniesienie Obrazu do domu

 1. Wniesienie Obrazu do domu i ustawienie w przygotowanym miejscu:
  stół nakrytym białym obrusem, dwie świece, może być gromnica, kwiaty, kropidło i woda święcona, którą matka lub ojciec pokropi wszystkich zebranych
 2. Przywitanie Obrazu – śpiew Apelu Jasnogórskiego lub modlitwa Pod Twoją obronę
 3. Odczytanie Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety (Łk 1,39-56)
 4. Odmówienie Składu Apostolskiego (wyznanie wiary)

Wieczorny pacierz przy Obrazie

 1. Wieczorny pacierz całej rodziny
 2. Litania Loretańska i Różaniec św. z rozważaniem tajemnic

Apel Jasnogórski o godz. 21.00

 1. Wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego
 2. Można też skorzystać z medialnego przekazu Apelu Jasnogórskiego (Radio Maryja, Radio Jasna Góra lub TV TRWAM). Zachęcamy, aby włączyć się do śpiewu Apelu i wysłuchać towarzyszące mu rozważania
 3. Na zakończenie Apelu  RODZINA DOKONUJE AKTU ODDANIA RODZINY NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

Pacierz poranny

 1. Wspólna modlitwa domowników na rozpoczęcie dnia:
  Znak Krzyża, Modlitwa Pańska, Pozdrowienie Anielskie, Skład Apostolski, jeśli czas pozwoli można odśpiewać godzinki

Modlitwy w ciągu dnia

 1. Odmawiamy modlitwy indywidualnie, możemy rozważać tekst Pisma św. możemy modlić się w ciszy  sami lub wspólnie przed Obrazem
 2. O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę Do Miłosierdzia Bożego

Modlitwa przed przekazaniem obrazu następnej rodzinie

 1. Ze śpiewem pieśni Maryjnej wynosimy obraz z domu by przekazać Go następnej rodzinie, zamiast pieśni można odmawiać część radosną różańca świętego lub nieść obraz w ciszy.
 2. Witamy się z sąsiadami chrześcijańskim pozdrowieniem „Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus…” i przekazujemy Obraz Matki Boskiej.

Bardzo ważnym momentem w czasie Nawiedzenia Jest AKT ODDANIA RODZINY NIEPOKALANEMU SERCU MARYI.

 


AKT ODDANIA RODZINY NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

Niepokalana, Wszech pośredniczko Łask, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza,

Cała nasza rodzina , . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,

klękamy przed Bogiem i Tobą, Maryjo, w obecności Aniołów i Świętych, aby oddać siebie i całą naszą rodzinę Twojemu Niepokalanemu Sercu.

Najświętsza Maryjo Panno, oddaję Tobie całe nasze życie: plany, zamiary, pragnienia, czyny, cierpienia, dobra duchowe i doczesne, duszę i ciało, wolę i wolność, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, godzinę śmierci i całą wieczność, a nadto moich bliskich i dzieci nienarodzone. Pod panowanie Twojego Niepokalanego Serca oddaję wszystko, co jeszcze nie należy do Cie­bie. Tobie zawierzam także to, co w naszym życiu rodzinnym jest trudne i bolesne, zwłaszcza rany zadane przez grzech i szatana, prosząc o ich uleczenie. Uwolnij i zachowaj wszystkich od zniewoleń demonicznych oraz ulecz wszelkie konsekwencje grzechów.

O Maryjo, przez Twoje Niepokalane Serce uczyń każdą chwilę naszego życia czystym aktem miłości do Chrystusa. Pragniemy pracować, modlić się i cierpieć, walczyć i umierać dla roz­szerzenia Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego. Wzbudź w nas wstręt do grzechu oraz uczyń nasze serca czystymi, mężnymi i pokornymi. Dopomóż, abyśmy stali się wiernymi ucz­niami i naśladowcami Jezusa.

Rozwijaj w naszej rodzinie życie w łasce uświęcającej i wierność sakramentom. Wychowuj w Twojej szkole miłości, abyśmy osiągnęli świętość. Spraw, by nasza rodzina całkowicie nale­żała do Ciebie i wszystko czyniła z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Z Tobą, Maryjo, pragniemy kochać Boga, Kościół, Ojczyznę i im wiernie służyć. Niech przez Twoje Niepokalane Serce, Maryjo, w naszej rodzinie wzrasta Królestwo Najświętszego Serca Jezusowego. Amen.

 

Podpisy członków rodziny:

Wersja do druku.pdf

 

Akt oddania będzie można otrzymać w kościele. Wskazane jest aby go potem oprawić i umieścić w godnym miejscu w naszym domu

Kolejność  Nawiedzenia Obrazu

 1. Tarnowska Wola
 2. Dębniak - Zaosie
 3. Małecz,  Kolonia Małecz, Małecz Moczydła
 4. Lubochenek
 5. Kierz ul. Skierniewicka
 6. Podmałecz, Podmałecz-Wólka
 7. Ul. Zapłotnia i Sportowa
 8. osiedle
 9. ul. Łódzka
 10. Górki
 11. Jakubów
 12. ul. Tomaszowska
 13. ul. Bogusławskiego
 14. Lubochnia Dworska
 15. Luboszewy II
 16. Luboszewy I
 17. Łąki Henrykowskie i Stara Wieś
 18. Marianka
 19. Dąbrowa
 20. Glinnik
 21. Henryków
 22. Kochanów
 23. Albertów Glinnik za Drutami
 24. Nowy Jasień
 25. Jasień
 26. Emilianów
 27. Nowy Olszowiec przy trasie
 28. Nowy Olszowiec Kijowy - Wólka
 29. Brenica - Eleonorów
 30. Olszowiec

 

Normal 0 false 21 false false false PL X-NONE X-NONE

 

Akt Oddania Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi

Niepokalana, Wszech pośredniczko Łask, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza,

Cała nasza rodzina , . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,

klękamy przed Bogiem i Tobą, Maryjo, w obecności Aniołów i Świętych, aby oddać siebie i całą naszą rodzinę Twojemu Niepokalanemu Sercu.

Najświętsza Maryjo Panno, oddaję Tobie całe nasze życie: plany, zamiary, pragnienia, czyny, cierpienia, dobra duchowe i doczesne, duszę i ciało, wolę i wolność, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, godzinę śmierci i całą wieczność, a nadto moich bliskich i dzieci nienarodzone. Pod panowanie Twojego Niepokalanego Serca oddaję wszystko, co jeszcze nie należy do Cie­bie. Tobie zawierzam także to, co w naszym życiu rodzinnym jest trudne i bolesne, zwłaszcza rany zadane przez grzech i szatana, prosząc o ich uleczenie. Uwolnij i zachowaj wszystkich od zniewoleń demonicznych oraz ulecz wszelkie konsekwencje grzechów.

O Maryjo, przez Twoje Niepokalane Serce uczyń każdą chwilę naszego życia czystym aktem miłości do Chrystusa. Pragniemy pracować, modlić się i cierpieć, walczyć i umierać dla roz­szerzenia Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego. Wzbudź w nas wstręt do grzechu oraz uczyń nasze serca czystymi, mężnymi i pokornymi. Dopomóż, abyśmy stali się wiernymi ucz­niami i naśladowcami Jezusa.

Rozwijaj w naszej rodzinie życie w łasce uświęcającej i wierność sakramentom. Wychowuj w Twojej szkole miłości, abyśmy osiągnęli świętość. Spraw, by nasza rodzina całkowicie nale­żała do Ciebie i wszystko czyniła z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Z Tobą, Maryjo, pragniemy kochać Boga, Kościół, Ojczyznę i im wiernie służyć. Niech przez Twoje Niepokalane Serce, Maryjo, w naszej rodzinie wzrasta Królestwo Najświętszego Serca Jezusowego. Amen.

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . , dnia ………………………..................................roku Podpisy członków rodziny:

 
 
kosciol_3.jpg
Reklama

Sondy

Jak oceniasz nową stronę naszej Parafii
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyka

Odsłon : 826182