26 Lipiec 2017   -   Imieniny obchodz: Anna, Grażyna, Mirosława
Strona główna Aktualności Akt Zawieżenia Parafi Niepokalanemu Sercu Maryi
Akt Zawieżenia Parafi Niepokalanemu Sercu Maryi

„Świat bez Boga staje się piekłem: jest przepełniony egoizmem, rozbitymi rodzinami, nienawiścią między jednostkami i nacjami, wielkim niedostatkiem miłości, radości i nadziei” (Benedykt XVI)

Parafialny Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP

8 września 2017 g. 18.00

06. 06. 2017 roku, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach, Episkopat Polski dokonał ponowienia Aktu Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.

Biskupi zapowiedzieli wówczas Parafialne Akty Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi na dzień 08 września 2017

Historia:

13. 06. 1917 R., Fatima, Maryja mówi do Łucji: Jezus chce się posłużyć Tobą, aby ludzie Mnie poznali i pokochali. Chciałby ustanowić na świecie nabożeństwo do Mego Niepokalanego Serca….

13. 07. 1917., Fatima, Maryja po wizji piekła: Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Żeby je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca.

Częściami Nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi są: Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca ze spowiedzią i komunią św. wynagradzającą, różańcem i 15 minutowym rozmyślaniem jednej tajemnicy, Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi

1931, Episkopat Portugalii zawierza Swój Kraj Niepokalanemu Sercu Maryi. Portugalia nie odniosła szkody w II Wojnie Światowej

08. 09. 1946 r. Episkopat Polski na Jasnej Górze wraz z milionem Polaków zawierzył Polskę Niepokalanemu Sercu Maryi. U Maryi szukano wówczas pomocy wobec poddania Polski Rosyjskiemu, ateistycznemu reżimowi komunistycznemu. Dzięki temu Aktowi:

 • Polska zachowała wolność wyznania wiary mimo represji
 • Prymas Wyszyński wrócił z uwięzienia i zainicjował program odnowy Kościoła - Wielką Nowennę przed 1000 l. Chrztu Polski
 • Trwa Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej
 • Uroczystości Millenijne i Śluby Jasnogórskie umocniły ducha Kościoła i Narodu w Polsce
 • 1978 Maryjny Kardynał Karol Wojtyła został wybrany Papieżem z tytułem: Totuus Tuus (Cały Twój Maryjo)
 • 13 maja 1981 roku, Jan Paweł II został przez Maryję Fatimską cudownie ocalony od niechybnej śmierci
 • 1984 rok, dokonał się przez Jana Pawła II Akt Zawierzenia świata i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi
 • 1989 nastąpił upadek komunizmu w Polsce
 • 1991 nastąpił rozpad Związku Radzieckiego. Powstały wolne Państwa, Rosja otworzyła się na Ewangelię Jezusa

PRZYGOTOWANIE AKTU ZAWIERZENIA NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP W LUBOCHNI

***

Osobiste przygotowanie - od 13. 07. 2017 r.

 • Podjęcie zobowiązania codziennej cząstki różańca na przygotowanie Aktu Zawierzenia 08. 09. 2017 w intencji zadośćuczynienia Bogu za grzechy i wynagrodzenia obelg i zniewag wobec Niepokalanego Serca Maryi
 • Propagowanie w rodzinie, wśród przyjaciół i znajomych włączania się w przygotowanie Aktu Zawierzenia
 • Z pomocą Maryi podjęcie pokuty, czyli porządkowania osobistych, rodzinnych i zawodowych spraw moralnych. Czyniąc to powtarzamy słowa, których nauczyła nas Maryja 13 lipca 1917: O Jezu czynię to z miłości do Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi

Rodzinne przygotowanie – od 15. 08. 2017 – Odpust Wniebowzięcia NMP

 • Wspólnotowa, codzienna, cząstka różańca świętego w domu przed wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej
 • Podjęcie codziennego aktu dobroci i ofiary na rzecz rodziny z intencją: O Jezu czynię to z miłości do Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi

Parafialne przygotowanie – nowenna od  30. 08. do 07. 09. 2017

 • Codzienna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi, o g. 18.00
 • Codzienne nabożeństwo różańcowe o 17.30
 • Sakrament pokuty
 • Post lub inne wyrzeczenie pokutne

PARAFIALNY AKT ZAWIERZENIA NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

W KOŚCIELE WNIEBOWZIĘCIA NMP W LUBOCHNI

08. WRZEŚNIA 2017 R.

 • G. 17.30 różaniec święty
 • G. 18.00 Uroczysta Msza święta
 • Akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi

 

 

Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi

O Święta i Niepokalana Dziewico!

Jakimi pochwałami zdołamy wysławić Ciebie, która za­mknęłaś w swym łonie Tego, którego niebiosa ogarnąć nie mogą. Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.

Oto mija już sto lat od Twojego objawienia się trojgu dzie­ciom w Fatimie, gdzie prosiłaś o modlitwę i pokutę za grzeszników oraz o nawrócenie. Dzisiaj stajemy przed Tobą my, polscy biskupi, duchowieństwo, osoby życia konsekro­wanego, wierni świeccy i zwracamy się do Twego Niepoka­lanego Serca, postanawiając rzetelnie odpowiedzieć na Two­ją prośbę.

Pragniemy, z Bożą pomocą – na różnych płaszczyznach naszego życia i pracy – stanowić jeden, nawracający się nieustannie Lud Boży, w którym nie ma nienawiści, przemocy i wyzysku. Pragniemy żyć w łasce uświęcającej, aby nasz Kościół stał się prawdziwym Domem Bożym i Bramą Nieba.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Matko Świętej Rodziny z Nazaretu, bądź opiekunką pol­skich rodzin. Chcemy uczynić wszystko co niezbędne, by bronić godności kobiety i wspomagać małżonków w wier­nym wytrwaniu w świętym związku sakramentalnym. Zobowiązujemy się bronić związku małżeńskiego ustano­wionego przez Boga i nie dawać posłuchu podszeptom złe­go ducha, zachęcającego nas do nadużywania wolności i do realizowania źle rozumianej tolerancji.

Chcemy, aby wszyscy małżonkowie objawiali swoim życiem Bożą miłość, a dzieci i młodzież nie utraciły wiary i nie zo­stały dotknięte zepsuciem moralnym.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Maryjo, Przybytku Ducha Świętego, Ty chroniłaś poczęte życie Jezusa a teraz uczysz nas, jak troszczyć się o dzieci nienarodzone. Chcemy dar życia uważać za największą łaskę od Boga i za najcenniejszy skarb. Postanawiamy stać na straży poczętego życia, aby każdy człowiek mógł wzrastać w pokoju i bezpieczeństwie we własnej rodzinie.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Rodzicielko Założyciela Kościoła, my polscy biskupi – w naszej pasterskiej posłudze – będziemy dążyli do tego, by wzrastało i umacniało się Mistyczne Ciało Chrystusa, by duchowieństwo dochowywało wierności Bogu, Krzyżowi świętemu i Ewangelii, a osoby życia konsekrowanego realizowały swój zakonny charyzmat i były dla świata czytelnym znakiem obecności Twojego Syna.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Nasza Matko i Królowo, pragniemy – poprzez autentycznie chrześcijański styl życia – przyczyniać się do powrotu tych, którzy odeszli z Owczarni Chrystusa, aby odnaleźli na nowo Twojego Syna i zrozumieli, że tylko On jest „Drogą i Prawdą i Życiem” (J 14, 6).

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Przyrzekamy uczynić wszystko, aby w naszym życiu osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym realizowała się nie nasza własna wola, ale wola Twojego Syna.

Poświęcając się Twemu Niepokalanemu Sercu, pragniemy jak najściślej zjednoczyć się z Tobą, Najświętsza Dziewico, oddając się Chrystusowi – jedynemu Zbawicielowi, który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 

 
 
koci w lubochni 30 vii 2011 04.jpg
Reklama

Sondy

Jak oceniasz nową stronę naszej Parafii
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Statystyka

Odsłon : 778741