18 Wrzesień 2018   -   Imieniny obchodz: Irena, Stanisław, Józef
Strona główna Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła 16 września 2018
XXIV Niedziela Zwykła 16 września 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE par. LUBOCHNIA

 1. Jak w każdy piątek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 2. Zapisujemy na Pielgrzymkę do Częstochowy na odpust M.B. Różańcowej na 7 października.
 3. Zapisujemy również na wyjazd Do Domaniewic na coroczne spotkanie modlitewne wszystkich K.Ż.R. z naszej diecezji Wyjazd 29 września godz. 8.00 z Lubochni.
 4. Zapisujemy również na wyjazd do Warszawy na Spotkanie Rekolekcyjne na Stadionie Narodowym w Warszawie na 6 października. Zapisy po mszy św. Informacje u Ks. Rafała lub na stronie internetowej
 5. Dziękuję za ubieranie kościoła mieszkańcom: Albertowa i Glinnika za Drutami i bardzo proszę aby kościół w tym tygodniu ubrali mieszkańcy: Lubochni Dworskiej ul. Za wodą. Kościół proszę ubrać w piątek po mszy św. wieczornej.
 6. W piątek spotkanie modlitewne młodzieży na które zaprasza Ks. Rafał o godz. 19.00 na świetlicy
 7. W sobotę 22 września zapraszamy na msze św. w int. dostojnych jubilatów, którzy przeżyli wspólnie w małżeństwie 50, 60 i 65 lat na msze św. o godz. 10.00
 8. W sobotę zapraszamy również na Msze św. w int mieszkańców Marianki o godz. 15.00, która zostanie odprawiona we wsi
 9. Zapraszamy na spotkania wszystkich ministrantów starszych i lektorów o godz. 9.00 z ks. Maciejem. O godz. 10.00 z ministranci młodsi i kandydaci z ks. Rafałem. O godz. 11.00 zapraszam na spotkanie z ks. Rafałem wszystkie bielanki i te dziewczynki, które pragną zostać bielankami.
 10. W sobotę o godz. 19. 00 spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dziecka.
 11. Straż zbiera fotografie strażaków by wykorzystać je do publikacji na 100 rocznicę OSP w Lubochni. Prosimy o składanie fotografii do Pana Tomasza Grada do końca września.
 12. Zbliżamy się do corocznego Nabożeństwa 40-to godzinnego przed Odpustem na św. Michała Archanioła. 40 to godzinne nabożeństwo rozpoczynamy w czwartek 27 września. Msze św. w czwartek i piątek o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po każdej mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji w czwartek i piątek apelem o godz. 21.00. W dzień odpustu 29 września msze św. o godz. 7.00, 9.00 główna msza św. odpustowa z procesją Eucharystyczną o godz. 12.00 i msza św. wieczorna o godz. 18.00.
 13. Bardzo proszę aby o procesje na Odpust zatroszczyli się mieszkańcy wiosek: Podmałecz, Dębniak, Lubochnia Dworska, Nowy Jasień, Emilianów, Glinnik.

ZMARLI:

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce doczesnego spoczynku ś.p: Ludwika Adamiec, Józefę Krakowiak. Polećmy Ich miłosierdziu Bożemu.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE par. LUBOCHNIA

 

XVI Niedziela Zwykła 22 lipca 2018

 

 1. Dziękuje za ubieranie kwiatami kościoła mieszkańcom ul. ŁÓDZKIEJ. I proszę aby w tym tygodniu kościół zaczęli ubierać. Mieszkańcy: ul. Ogrodowej. Bardzo proszę kościół ubrać w piątek wieczorem.

2. Już niebawem jak co roku będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymkę Niepełnosprawnych z Warszawy 9 sierpnia dla których przygotowujemy obiad. W tym roku proszę aby obiad przygotowały wioski: Jasień, Nowy Jasień, Albertów , Glinnik za Drutami, ul. Za wodą, Henryków.

 1. 8 sierpni na nocleg jak co roku przychodzi na Małecz pielgrzymka łowicka. Już teraz z góry dziękuję wszystkim za zaangażowanie i okazane serce i gościnność naszym pielgrzymom.
 2. Jest jeszcze sporo czasu ale już pomału przygotowujmy się do naszego parafialnego odpustu i dożynek na Wniebowzięcie N.M.P. 15 sierpnia. Bardzo proszę abyśmy się pięknie zorganizowali aby tak jak co roku przyozdobić naszą świątynie wiankami. Już trzeba pomyśleć o pięknych wieńcach dożynkowych. Niech każda wioska wykona swój własny wieniec jako swoje podziękowanie Matce Najświętszej za opiekę z prośbą o dalsze wstawiennictwo. W tym roku Nasz odpust i dożynki będą miały bogatszą oprawę gdyż naszym świętowaniem chcemy się wpisać w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości oraz oddania do użytku naszego parku z ołtarzem polowym choć jeszcze nie będą wykonane stacje drogi krzyżowej ale wykonamy je w trochę późniejszym czasie.
 3. 23 lipca w poniedziałek święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Pana Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy.
 4. W najbliższą środę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

7. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w środę po mszy św. wieczornej o godz. 18.00

 1. W czwartek 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

 

 

ZAPOWIEDZI:

30. Daniel Żaczkiewicz kaw z par Sadkowice. Weronika Stańdo panna z par tut zap. 3

31. Mariusz Kozłowski kaw z par. Ujazd i Kamila Maria Rybarczyk panna z par tut zap. 2

32. Damian Sobiesiak kaw z par Czerniewice i Edyta Klimek panna z par tut zap. 2

33. Mariusz Daniel Michałowski kaw z par tut i Dominika Molicka panna z par Koła zap.2

34. Andrzej Niedźwiecki kaw z par tut i Patrycja Irena Haładus panna z par Brzustów zap. 2

ZMARLI:

W tym tygodniu na miejsce doczesnego spoczynku z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy

ś.p:­­ Konstantego Lubickiego i Reginę Bernat. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
 
 
kosciol_4.jpg
Reklama

Sondy

Jak oceniasz nową stronę naszej Parafii
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Statystyka

Odsłon : 814221