29 Maj 2017   -   Imieniny obchodz: Magdalena, Teodozja, Maria
Strona główna Ogłoszenia Parafialne Wniebowstąpienie Pańskie 28 maja 2017
Wniebowstąpienie Pańskie 28 maja 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE par. LUBOCHNIA

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Oczekujemy na zesłanie Ducha św. i jego dary.
 2. Już od zeszłego piątku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.
 3. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
 4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00
 5. W środę po mszy św. o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie wszystkie zelatorki K.Ż.R. Bardzo proszę o obecność.
 6. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po mszy św. o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których modlić się będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
 7. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, módlmy się w intencji naszych dzieci aby wzrastały w wierze i w łasce u Boga.
 8. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na msze św. w int powołań i kapłanów o godz. 18.30. W piątek wystawienie Najświętszego sakramentu i spowiedź św. o godz. 17.00  o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia Litania do Serca Jezusowego i msza św. Na Glinniku w kaplicy msza św. o godz. 17.00. W sobotę Nabożeństwo I soboty miesiąca o godz. 18.00. W kaplicy msza św. o godz. 17.00 Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę.
 9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 10. W przyszłą niedzielę 4 czerwca I Komunia św  dla klas III a,b,c o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci przed komunią św. w sobotę 3 czerwca o godz. 9.00
 11. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie najświętszego sakramentu, adoracja i procesja Eucharystyczna. W procesji proszę aby poszła chorągiew Najświętszego Serca Jezusa o którą niech się zatroszczą mieszkańcy Albertowa i Kochanowa. Proszę o obecność Panów z asysty. Zatroszczmy się o piękną procesję.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na budowę świątyni Opaczności Bożej w Warszawie, która jest wotum Narodu Polskiego jako dar wdzięczności za odzyskanie niepodległości.
 13. Już pomału przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku z racji remontu ul. Zapłotniej wyjątkowo procesja będzie miała zmienioną trasę i w innym miejscu będą ołtarze. I tak: I Ołtarz będzie na sklepie u Państwa Woźniaków, II Ołtarz na bramie posesji Pana Wójta Tadeusza Józwika. III Ołtarz jak dawniej na Rogatce i IV Ołtarz też bez zmian na Gminie. Bardzo proszę, aby w tym roku o dekoracje ołtarzy zatroszczyli się mieszkańcy: ul. Łódzka na sklepie u Państwa Woźniaków. Osiedle na bramie u pana Tadeusza Józwika, na rogatce ul. Zapłotnia i tradycyjnie na gminie pracownicy Gminy i straż. Z racji tego, że na Osiedlu jest proporcjonalnie najmniej mieszkańców to bardzo proszę, aby mieszkańców osiedla wsparli częściowo mieszkańcy ul Łódzkiej. Bardzo proszę o taką solidarność.

ZAPOWIEDZI:

15. Łukasz Dubiecki kaw z par tut i Joanna Fułat panna z par św. Antoniego w Tom. Maz zap.3

16. Sylwia Bieńko panna osiedle Nowy Glinnik i Gabriel Jóźwik kaw osiedle Nowy Glinnik zap. 3

17. Jakub Aleksander Bajor kaw z par Wrocław i Kinga Honorata Szymczuk panna z par tu zap. 2

18. Arkadiusz Gujski kaw z par Rawa Maz. Marzena Agnieszka Mińszczak panna z par tu zap. 2

19. Bartłomiej Szczepan Świderek kaw z par Rzeczyca i Aleksand5ra Wójciak panna z par tut zap. 2

20. Michał Mydłowski kaw z par Lubania i Dorota Pająk panna zpat tut zap. 2

ZMARLI:

W tym tygodniu na miejsce doczesnego spoczynku z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy ś.p: Genowefę Gogól.  Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu

 
 
kosciol_2.jpg
Reklama

Sondy

Jak oceniasz nową stronę naszej Parafii
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Statystyka

Odsłon : 770579