21 Maj 2018   -   Imieniny obchodz: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Strona główna Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zesłania Ducha św. 20.05.2018
Niedziela Zesłania Ducha św. 20.05.2018

Ogłoszenia parafialne

1.  W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. W poniedziałek, 21 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. W tym dniu msza św. o godz. 7.00, 9.00 17.30 Majowe i msza św. wieczorna o godz. 18.00. W kaplicy msza św. o godz. 16.00

3. W środę o godz. 19.00 spowiedź dzieci komunijnych

4. W tym tygodniu, w czwartek, 24 maja będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie. Msza św. o godz. 18.00 po mszy litania do Imienia Jezus w int. kapłanów.

5. I Komunia Dzieci w przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27 maja  św. o godz. 10.00

6. Jak w latach ubiegłych zapraszamy do zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV, AGD). Akcja jest przeznaczona na pomoc zakupu nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz budowy szkoły w Kenii na misjach. Zbiórka trwa do soboty 9 czerwca. W/W sprzęt składamy za starą plebanią.

ZAPOWIEDZI:

13. Rafał Tomasz Róg kaw z par w Łodzi. I Beata Wolniewicz panna z par tut zap. 3

14. Damian Marek Goworek kaw z Tomaszowa Maz. i Aleksandra Patrycja Gawlikowska panna z par tut zap. 3

15. Mariusz-Feliks Kozarek kaw z par tut i Anna Horynek panna z par Budziszewice zap. 2

 
 
koci w lubochni 30 vii 2011 06.jpg
Reklama

Sondy

Jak oceniasz nową stronę naszej Parafii
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Statystyka

Odsłon : 833000