22 Październik 2017   -   Imieniny obchodz: Marleny, Edwarda, Seweryna
Strona główna Aktualności Wspomnienia Pielgrzymkowe!
Wspomnienia Pielgrzymkowe!

W przeddzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak.

Pielgrzymi z parafii Sierzchowy wraz z proboszczem Ks. Markiem Wysockim, prafafianie z Budziszewic z Ks. Marcinem Borządkiem, no i oczywiście my z Lubochni - udaliśmy się autokarami do Szymanowa, gdzie jest Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej.
Tam już dwie siostry Niepokalanki czekału na nas. Siostra opowiedziała nam krótką historię życia założycielki zgromadzenia bł. Marceliny, a następnie udaliśmy się na zakupy pamiątek.

Następnie uformowaliśmy szyk pielgrzymkowy  i z krzyżem na przodzie ruszyliśmy ze śpiewem w drogę.

Na szlaku oprócz chwalenia Boga śpiewem odmówiliśmy tajemnice Radosne Różańca Świętego.

Po dotarciu do Niepokalanowa, przy pomniku św. Maksrymiliana przywitał nas o. Jacek Staszewski i opowiedział o historii tego miejsca.

O godzinie 13.00 w bazylice sprawowaliśmy Eucharystię.

Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na Panoramę Tysiąclecia oraz na Misterium Męki Pańskiej.

Na zakończenie naszego pielgrzymowania odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, zwiedziliśmy Straż Pożarną, Muzeum z samochodami, z których korzystał św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymek do Ojczyzny oraz ekspozycję w Muzeum św. Maksymiliana.

Dziękujemy Bogu za dar wspólnego pielgrzymowania.

Galeria zdjęć tutaj

foto. Tomasz Widuliński