16 Październik 2018   -   Imieniny obchodz: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Strona główna ŚDM Symbole Światowych Dni Młodzieży
Symbole Światowych Dni Młodzieży

 

Ikona Matki Bożej
Salus Populi Romani

 

Krzyż Młodych

 

 

 

 

 

 


Od samego początku czyli od 1984 roku świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego zwany Krzyżem Młodych. Został on podarowany przez Jana Pawła II. Widnieje na nim napis: "Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym".

Od 2003 wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani - Opiekunka Ludu Rzymskiego.

Symbole te delegacja Polki odebrała na placu Św. Piotra w Rzymie w Niedzielę Palmową. Wśród delegatów naszej diecezji znalazł się nasz parafianin Ks. Sylwester Bernat. zobacz

W łączności z tymi, którzy świętowali w Watykanie, w każdej diecezji również odbyło się przekazanie miniatur symboli ŚDM. Dzięki temu i w naszej parafii możemy gromadzić się na modlitwie wokół tych jedności.


 

 


 
 
koci w lubochni 30 vii 2011 04.jpg
Reklama

Sondy

Jak oceniasz nową stronę naszej Parafii
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Statystyka

Odsłon : 819446